Mediumit serb i pengojnë flamujt “UÇK” në stadium, fajëson UEFA-n

Picture of INA
INA

18/06/2024

Mediumi serb “b92.net” ka publikuar të martën një tekst lidhur me lëshimet e pretenduara në organizim të Euro 2024 nga UEFA. Ndër të tjera gazetari ka përmendur edhe vendimin e UEFA-s për të hapur procedurë disiplinore ndaj Federatës së Futbollit të Serbisë.
Në fakt të dielën huliganët serbë kanë bërë thirrje të vazhdueshme anti-shqiptare e anti-Kosovë. Kanë djegur një flamur shqiptar, kanë hequr një tjetër dhe kanë shfaqur flamuj të Serbisë mbi hartën e Kosovës dhe me mbishkrimin “Nuk ka dorëzim”.

“Nëse UEFA shqiptarët i lejon të hyjnë në stadium me uniforma dhe flamuj ‘UÇK’, e i pengojnë flamujt ‘Kosova është Serbi’, atëherë nuk duhet të çuditemi për asgjë. Qëndrimi i UEFA-s ndaj serbëve është i qartë shumë shumë kohë. Kush dëshiron ta kuptojë e kupton. Slogani i këtij kampionati është ‘Të bashkuar për futbollin’. Duket që disa megjithatë janë më të bashkuar se të tjerët”, ka shkruar b92.net.

https://www.instagram.com/reel/C8R_WN6M8NI/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

TË FUNDIT
9 orë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti
9 orë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…
9 orë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe
9 orë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm
9 orë
Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër

ME TE LEXUARA

9 orë
Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër
9 orë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm
9 orë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe
9 orë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…
9 orë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti
1 ditë
Granit Xhaka pjesë e listës favorite për ta fituar Topin e Artë

LEXO MË SHUMË

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

dani olmo

Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…

belingam anglia

Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe

Roma-1

Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm

ten hag manchester united

Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër

kombetarja-kuq-e-zi

Nations League/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen e 10 shtatorit, Shqipëri-Gjeorgji

Mbappe

Mbappe: Kam fjetur shumë vite duke ëndërruar për Real Madridin dhe tani… është realitet

southgate

Gareth Southgate nuk do të jetë trajner i Anglisë, jep dorëheqjen

mbape real

Mbappe sot do të prezantohet si futbollist i Real Madridit

INFO

NA NDIQ