Mega-operacion antidrogë Shqipëri-Itali, sekuestrohen mbi 4 milionë euro

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26 Janar, 2023

43 masa arresti dhe disa urdhra sekuestrimi që kapin shifrën e mbi 4 milion eurove janë lëshuar dhe zbatuar në Itali, Shqipëri dhe vende të tjera evropiane.

Sipas mediave italiane, kjo ka ardhur në kuadër të një operacioni ndërkombëtar antidrogë, pas një hetimi të gjerë të të dyja policive.

Priten që detaje të mëtejshme të jepen gjatë një konference për shtyp të Prokurorit Publik të Bergamos, e cila do të mbahet në orën 12.30 në Pallatin e Drejtësisë, në lidhje me Agjencinë Evropiane për Bashkëpunim Gjyqësor Penal (Eurojust) dhe Autoritetin Gjyqësor Shqiptar.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Accident or crime scene cordon tape, police line do not cross. It is nighttime, emergency lights of police cars flashing blue, red and white in the background

Përplasje e armatosur në një plazh në Floridas, 9 të plagosur

zjarr-kiev-

Sulm me dronë në Moskë

rama

EMRAT/ Qeveria shqiptare nis zëvendësimin e ambasadorëve

bajram-begaj

Begaj dënon dhunën në veri të Kosovës: Asnjë pretekst nuk mund të pengojë marrëveshjen e Ohrit

kremlin-putin

Rusët “po hanë kokat e njëri-tjetrit”, mësohet plani për rrëzimin e tij

zaporizhzhia-centrali-ukraine-berthamor-1

Rusia nis sulme të pazakonta ajrore gjatë ditës në Kiev

kiev-naten

Kievi zmbraps një tjetër valë të sulmeve ajrore ruse

rusia

Rusia vendos një senator amerikan në listën e të kërkuarve

termet

Lëkundje tërmeti në Shqipëri

INFO

NA NDIQ