Mehaj, deputetëve: Votojeni krijimin e Agjencisë së Inteligjencës Ushtarake

ina-online
ina-online

09/11/2023

Ish-ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë se krijimi i Agjencisë së Inteligjencës Ushtarake, sipas standardeve të NATO-s, është e rëndësishme për kërcënimet, sigurinë dhe informacionet që vijnë nga jashtë kufijve të Kosovës.

Mehaj i bëri thirrje kuvendit që ta votojë këtë projektligj në lexim të dytë, pasi sipas tij, kjo është jashtëzakonisht e rëndësishme për Kosovën.

“Kosova ka nevojë për operacionalitet të këtij ligji për sigurinë e saj, por edhe për sigurinë e partnerëve tanë. Dhe ata prej jush që u përpoqën të ndalonin këtë përparim, shpresoj që Zoti t’ju ndihmojë”, tha Mehaj, transmeton Klankosova.tv.

Më tej, ai falënderoi partnerët e Kosovës, komisionin, ish-komandantët, ish-ministrat e Mbrojtjes, parlamentin dhe oficerët e ushtrisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_7409

Si më prezantoi këmbimin e territoreve Hashim Thaçi, plani ishte i Edi Ramës dhe Baton Haxhiut” – Agim Bahtiri rrëfen detaje

Leonard ademi

Vëllau i Liridonës: Shumë njerëz po na ofrojnë informacione rreth vrasjes së Liridonës tonë/ Ja ҫfarë thotë për këto informacione

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

bugajski

Bugajski zbulon planin e Moskës – ja synimi që kishin me Serbinë për Kosovën!

mesuesja e Liridones

Mësuesja e Liridonës: Nuk e harroj momentin kur Naimi me ftohtësi vendosi tre gishta në ballin e saj dhe nuk e përqafoi

vellau haxhi shala

Vëllai i Haxhi Shalës: Po thonë që e ka pengu drejtësinë, pritet që m’u ekstradu

Naim Murseli

“Burg me 5 yje”, Tomë Gashi tregon se ku po mbahet Naim Murseli – ja çfarë ‘rrezikon’ të organizojë

viza kosova heqja vizave

Kanë mbetur veç edhe pak javë nga liberalizimi i vizave për Kosovën – rregullat dhe kufizimet

Naim Murseli Liridon

Dyshohet se ia shiti armën Naim Murselit: 30 ditë paraburgim për të arrestuarin e katërt për rastin e Liridona Ademajt

INFO

NA NDIQ