Mehaj konfimon se ka dhënë dorëheqje nga Qeveria Kurti, ja arsyet

ina-online
ina-online

8 Gusht, 2023

Armend Mehaj ka dhënë dorëheqje nga pozita e ministrit të Forcës dhe Sigurisë së Kosovës.

Ai në një prononcim e ka konfirmuar largimin nga qeveria.

“Po, kam dhënë dorëheqje. Arsye familjare”, ka thënë shkurt ai.

Mehaj ka thënë se do të dalë shpejt me sqarim për media, përderisa vendin e tij pritet ta zë koloneli i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Ejup Maqedonci.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vlora citaku

Vlora Çitaku: Sot jam me kryeministrin Kurti

vucic-2

Vuçiq në siklet nga gazetarja që e pyeti ku i mori armët dhe uniformat grupi terrorist

Afrim Bunjaku

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

hovenier qemal minxhozi

Ambasadorët e SHBA-ve dhe Shqipërisë ndezën qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

vucic

Viktimizohet Vuçiq, sërish manipulon, ja çka thotë për sulmin terrorist në veriun e Kosovës

policia-kosoves

Njësia Speciale hyn brenda manastirit të Banjskës

Radomir pocuca terrorist serb

Ky është njëri nga terroristët e vrarë serb në manastirin e Banjskës!

Sali Berisha

Berisha: Policia e Kosovës asgjësoi 8 terroristë

Jeff_Hovenier

Hovenier dekarohet pas takimit me Kurtin

INFO

NA NDIQ