Mehazi: Nënçmuese është për Ahmetin, Taravarin dhe Kasamin të shkojnë në Tiranë te Rama

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2023

Sulejman Mehazi

Nuk e dimë se pse Ali Ahmeti, Arben Taravari dhe Bilall Kasami e nënçmojnë veten në Tiranë te Edi Rama kur këta politikisht janë më të aftë se Edi Rama, këta tanët të RMV-së kanë bërë lëvizje të mëdha politike, Marëveshjen e Ohrid, Marrëveshjen e Prespës, detyruan maqedonasit të ndërrojnë emrin nacional të shtetit të tyre RM në atë gjeografike RMV; pastaj marrëveshja me Bullgarinë për ndërrimin e kushtetutës së RMV-se e ky i Shqipërisë nga mos aftësia e tij një gozhdë të vogël nuk e ka lëvizur në shtetin e tij, përveç Ballkanit të Hapur të Vuçiqit.

Edhe anëtarësimi i Shqipërisë në BE varej nga partitë shqiptare të RMV-së, mos të kishte zgjidhur RMV-ja e partive shqiptare problemin me Bullgarinë, Shqipëria e Edi Ramës ende nuk do kishte mundur të konkurronte në BE.
Politikanët shqiptarë në RMV janë duke ua marrë shtetin maqedonasve, në anën tjetër Vuçiqi me Ballkanin e Hapur, Ramës ia merr Shqipërinë që nga Shkodra në Sarandë për t’u lidhur me armikun tjetër të shqiptarëve Greqinë ortodokse.

@S.Mehazi

TË FUNDIT
1 orë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
1 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
1 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
1 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
5 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

ME TE LEXUARA

13 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
5 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
12 orë
Hiseni zgjidhet zëdhënës i LD-së, Mexhiti autorizohet për bisedimet për qeverinë e re
1 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
15 orë
“Bolton News”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira dhe miqësore me buxhetin
11 orë
Najçevska i reagon Taravarit: Pse kryetari i Kuvendit të jetë shqiptar?

LEXO MË SHUMË

Edward Joseph Zhozef  Eduard

Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

ebrahim raisi

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

INFO

NA NDIQ