Mehmedi: Qytetarët nga Qeveria presin vizat për në Gjermani

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2022

Remzi Mehmedi nga Aleanca për Shqiptarët vlerëson se qeveria aktuale është vazhdimësi e qeverisë paraprake.

Në përgjigjen e tij sonte në emisionin “Rruga Drejt…”, tha se çfarë presin qytetarët nga Qeveria e re u shpreh i prerë, se presin vizat për në Gjermani dhe asgjë tjetër, shkruan Alsat.

Sipas tij Qeveria aktuale është një qeveri e arnuar, një qeveri e cila ka humbur besimin tek qytetarët, dhe ky është një ndër shkaqet për eksodin masiv të të rinjve jashtë vendit.

“Teksa e dëgjoja Arbrin, për një çast më shkoi mendja ta pyes se në cilin shtet është duke jetuar, se sinqerisht ma shtoj dëshirën të jetoj dhe unë në atë shtet. Lidhur me atë se çfarë presin qytetarët e shohim dita ditës e sidomos këtyre ditëve të fundit, ka qenë edhe në lajmet qendrore në televizionin tuaj, si duket nga kjo qeveri presin vetëm vizat e Gjermanisë dhe asgjë tjetër, dhe për fat të keq kjo po ndodh. Shkaku se kjo qeveri është vazhdimësi e asaj qeverisjes së deridjeshme e cila u konstitua si rrjedhojë e numrave të vjedhur. Është qeveri e arnuar, është qeveri me numra veresi, është qeveri e cila nuk ka legjitimitet të plotë, është qeveria e cila e ka ngritur RMV në renditjen më të lartë të një shteti të korruptuar”, tha Remzi Mehmedi./ Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ