Mehmedoviç: Çdo fëmijë që shkon në shkollë duhet të mbaj maskë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2022

Çdo fëmijë që shkon në shkollë duhet të mbaj maskë, kështu deklaroi sot zëdhënësi i Komisionit për Sëmundje Infektive, Zllate Mehmedoviç, i cili theksoi se ky vendim vazhdon të vlejë pasi kështu janë rekomandimet nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Mehmedoviç tha se në KSI nuk ka pasur kërkesë për diskutim në lidhje me këtë çështje.

“Nuk është biseduar për qëndrimin në lidhje me mbajtjen ose jo të maskave në shkolla, por qëndrimi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë dhe Qendrës Evropiane për Kontroll të Sëmundjeve është që në ambiente të mbyllura duhet të mbahen maska, përfshi edhe nëpër shkolla, nga mosha 6-vjeçare e më tepër”, tha Mehmedoviç.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ