Mehmedoviq: Certifikatat do të hiqen kur të përmirësohet gjendja epidemiologjike

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2022

Zëdhënësi i Komisionit për Sëmundje Infektive, Zllate Mehmedoviq theksoi se për momentin nuk diskutohet për heqjen e certifikatave për Covid-19, përcjell TV21. Ai theksoi se kjo çështje do të diskutohet vetëm nëse përmirësohet gjendja me pandeminë.

“Në momentin kur do të ketë relaksim të gjendjes epidemiologjike, kur nuk do të kemi kaq numra të lartë, gjithsesi se mund të flasim edhe për masa të ndryshme që do të aplikohen, por tani për momentin absolutisht nuk mund të bëhet bisedohet për heqjen e certifikatave”, tha Mehmedoviq.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

cccc-600x360

Përplasje Zagreb-Beograd, kryediplomti kroat: Serbia e obsesionuar me Kroacinë, Vuçiq histerik

plaku milaim motel

Nxehet Plaku: O Pleq dinja hallin vetit, mos shkoni në motele mu ba horë e me vdekë aty? (VIDEO)

dokumente pasaporta

Qytetarët e Shkupit mund të kontrollojnë online nëse pasaporta e tyre është gati

termet

Tërmet në afërsi të Ulqinit

Talat Xhaferi

Xhaferi në Samitin e Investimeve për Ballkanin Perëndimor të BERZH-it

Izet Mexhiti

Mexhiti mesazh Grubit: S’jemi derivat i Dik Martit dhe shtëpive të verdha

Taravari Gostivar

Halil Snopçe u caktua kryetar i shtabit zgjedhor të degës së ASH në Gostivar

Arben Taravari3

Taravari: Maqedonia një herë ka zgjedhur president në Kuvend, pse mos ta bëjmë sërish!

bdi kryesia

BDI e vetme apo bashkë Selën në zgjedhje, në lojë edhe emra tjerë?!

INFO

NA NDIQ