Mehmedoviq: Omicron ende është një sëmundje nga e cila seriozisht mund t’ju përkeqësohet shëndeti

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2022

Pritshmëritë janë që kulmi me llojin e virusit omicron të jetë në javën e parë ose të dytë të shkurtit, thotë mjeku Zllate Mehmedoviq për “Magazin”.

“Varianti Omicron është më i butë se delta dhe kjo është vërtetuar përmes procesit të shtrimit në spital. Ka një numër më të vogël pacientësh që kanë nevojë për mbështetje oksigjeni, por duhet t’i kushtojmë vëmendje numrit të të sapoinfektuarve, numri i lartë mund të përkthehet në shtrim në spital.

Shikojmë që kemi ende një numër dyshifror të vdekjeve, ditët e kaluara kishte 24 vdekje nuk janë të gjitha nga omicron ndoshta i përkasin deltës, por omicron është ende një sëmundje nga e cila mund të sëmuresh rëndë dhe nga e cila mund të vdesësh, dhe duhet të kemi kujdes se si sillemi”, tha Mehmedoviq.

TË FUNDIT
2 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
2 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
3 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
6 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

10 orë
Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim shtesë për gjyqtarin Naqe Georgiev
3 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
17 orë
Presidenti bullgar nuk pret për ta takuar kryeministrin malazez, pasi që u vonua 4 minuta
9 orë
Stoilkoviçi, Fronti Europian thirrje VLEN-it të mos hyjë në Qeveri! Mickoski: Ministrat duhet të kenë qëndrime pro-maqedonase
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
15 orë
Nga 20 deri 25 qershor do të bëhet regjistrimi elektronik në shkollat e mesme
9 orë
Qeveria miraton masa kundër të nxehtit që pritet ta përfshijë vendin
18 orë
Ky është parashikimi i motit për sot

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ