Meksika dhe Polonia ndajnë pikët, Lewandowski i pafat

Ndeshja Poloni-Meksikë përfundoi me barazim 0:0.

Robert Lewandowski mund ti kishte dhuruar fitoren Polonisë në ndeshjen e parë të grupit C por sulmuesi i Barcelonës gaboi nga pika e bardhë në minutën e 58′, teksa pritja ju bllokua nga veterani Ochua.

Sa i përket lojës, ndeshja ishte e barabartë nga të dyja skuadrat ku loja më së shumti u përqëndrua në mesfushë.

Në ndeshjen e radhës, Meksika luan ndaj Argjentinës, ndërsa Polonia ndaj Arabisë Saudite.