Memorandum për mirëkuptim në sferën e digjitalizimit dhe sigurisë informatike me Malin e Zi

INA
INA

27 Korrik, 2023

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Azir Aliu dhe ministri i Administratës Publike të Malit të Zi, Marash Dukaj sot do të nënshkruajnë Memorandum për mirëkuptim në sferën e digjitalizimit dhe sigurisë informatike.

Nënshkrimi i Memorandumit do të mbahet në Ministrinë e Shoqërisë Informatike dhe Administratës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-haracine

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

wagner-vagner-kosovo

Ai është i pranishëm grupi mercenarë Wagner?

Kasami

Kasami: Sulmi në Veri të Kosovës, është sulm terrorist

Ali Ahmeti

Ali Ahmeti: Dënoj sulmin vrastar ndaj policisë së Kosovës, destabilizon rajonin

Arben Taravari

Taravari: Dënoj me ashpërsi sulmin e kryer ndaj policisë së shtetit të Kosovës

monstra

Rasti “Monstra”, Raufi: Drejtësinë do ta kërkojmë në Strazburg

KAFE

Në cilin vend radhitet Maqedonia për nga konsumimi i kafesë

Kreshnik Bekteshi

Nuk e respektuan masën “Çmim i garantuar”, mbyllen marketet Vero në Taftalixhe dhe Viva Fresh në Butel

Carshia-e-Shkupit

Qyteti i Shkupit do të mbështesë zejtarët me nga 10 mijë denarë

INFO

NA NDIQ