Menduh Thaçi: Blerim Reka pret topa “mas gollit”

0

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ekskluzivisht për emisionin “Target” nga Emad Mehmeti, pak çaste para fillimit të heshtjes parazgjedhore presidenciale për herë të parë flet hapur se si erdhi deri te përçarja e PDSH-së me Ziadin Selën, si i ka realisht ai raportet me Ali Ahmetin, pse u acarua fjalori me Blerim Rekën, për mendimet e tij rreth Stevo Pendarovskit, por edhe bashkëpunimin e eventual të PDSH-së me partitë e tjera politike në vend.

A i ka arritur objektivat PDSH-ja duke qenë pjesë e qeverisë? , Pse u largua Ziadin Sela nga PDSH-ja? ,A ka bashkëpunar prej moti Menduh Thaçi me Ali Ahmetin? ,Pse sipas tij Blerim Reka i pret topat “mas gollit”? ,Blerim Reka sipas Menduh Thaçit a vazhdon të jetë BDI? ,A ka BDI-ja dhe Ali Ahmeti gisht në përçarjen e partive shqiptare?

Pse duhet shqiptarët ta votojnë Stevo Pendarovskin? ,Çfarë raportesh ka Menduh Thaçi me kreun e BFI-së Sulejman Rexhepin?

Për këto dhe shumë të tjera flet ekskluzivisht për emisionin “Target” në Almakos, kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi.