Menduh Thaçi çon një mesazh: Nëse Maqedonia bën qeveri pa shqiptarët, skenari dihet

INA
INA

24/01/2024

Kryetari i PDSH’së, Menduh Thaçi, në “Pressing” të T7 tha se nëse Maqedonia e Veriut tenton të bëjë qeverisje pa shqiptarët, skenari dihet.

“Nuk dua të parashoh gjëra shumë të këqija. Nëse Maqedonia tenton që të bëjë qeverisje pa forcën legjitime të vullnetit politik të shqiptarëve, skenari dihet si do të zhvillohet”, tha ai.
Thaçi u pyet se a do të thotë forcë legjitime partia shqiptare që merr më së shumti vota.

“Absolutisht”, u përgjigj ai.

“Nuk do të kisha pasë dëshirë që me ardhë në atë situatë, kur e ke destabilizimin ndashe në mëngjes, ndashe në mbrëmje, pyetje sekondash”, tha ai në “Pressing”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Ademi: Osmani është i pari në listë, kemi mbledhur mbi 9.000 nënshkrime

kuvendi parlamenti

Të mërkurën deputetët do të votojnë për anëtarin e KSHZ-së dhe Ligjin për lojërat e fatit

bujar osmani

Osmani: Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, në radhë është Ballkani

kasami tetove nenshkrime

“Ndryshimin nuk e ndal as pushteti e as Rusia”, Kasami: Po të kishte më shumë zyra KSHZ, nënshkrimet do të mblidheshin për një ditë

IMG_9311

Taravari: Nënshkrim i Juaj është Frymëzim dhe Nder për Mua! Ndryshimi ka Nis!

INFO

NA NDIQ