“Menjëherë të ndërpritet lufta në Ukrainë”, Zaev në Turqi me ftesë të Erdogani (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/03/2022

Ish kryeministri Zoran Zaev me ftesë të presidentit të Turqisë po merr pjesë në Forumin Diplomatik në Antalia të Turqisë, përcjell TV21. Zaev thotë se mesazhi kryesorë i Forumit është ndërprerja e menjëhershme e sulmeve ruse në Ukrainë.

“Ndërprerja e menjëhershme e luftës në Ukrainë, rivendosja e paqes dhe vendosja e dialogut në vend të agresionit – ky është mesazhi kryesor i Forumit të Diplomacisë në Antalia, ku po marr pjesë aktualisht me Venko Filipçen me ftesë të presidentit turk Erdogan dhe ministrit të jashtëm turk Cavusoglu”, ka shkruar Zaev.

 

https://www.facebook.com/zaevzoran/posts/520728022749272

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rijad shaqiri hysni shaqiri

Rijad Shaqiri: Unë me mburrje e them se jam biri i Hysni Shaqirit

vlen llogo

VLEN: Bujar Osmani është supermjeshtri i korrupsionit në këtë shtet

mpj22-696x385

Maqedonia e Veriut formon shtab krize për evakuimin e shtetasve nga Lindja e Mesme

mesuesi

Vdiq pishtari i arsimit, mësuesi nga Sllupçani, Qemal Iseni

arberesha kryeziu

Deputetja e VV-së, Hyseni: Bujar Osmani përfaqësues i “Ballkanit të Hapur”, Arben Taravari i rreshtuar përkrah Kosovës

asambleja-kie-keshilli-i-evropes

Dy ditë historike për Kosovën në Strasburg – sot nis Asambleja e Këshillit të Evropës

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Mjekët specialistë privatë në RMV nga sot në grevë të përgjithshme

aksidenti shqiperi

Vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri, ndër më të lartat në Europë! Vendi ynë, i gjashti në listë

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ