Mërgata në Zvicër në mbështetje të VLEN-it

Picture of INA
INA

20/04/2024

Një numër i madh i mërgimtarëve nga Maqedonia e Veriut, të cilët jetojnë dhe punojnë në Zvicër i ka dhënë mbështetje masovike koalicionit VLEN dhe kandidatit të tyre për president Arbëen Taravari.

Ata janë zotuar se do të vijnë në mënyrë të organizuar për t’a votuar opozitën shqiptare në Maqedoni.

Drejtuesit e Koalicionit VLEN janë shprehur se ndryshimi dhe rrotacioni demokratik janë të domosdoshëm për një progres dhe zhvillim të shqiptarëve në Maqedoni. (INA)

TË FUNDIT
9 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
9 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut
10 orë
Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët
11 orë
VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?
11 orë
Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!

ME TE LEXUARA

15 orë
Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale
13 orë
Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet
11 orë
Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!
11 orë
VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?
1 ditë
Osmani uron Gashin: Shqiptarët e RMV-së kanë luajtur rol kyç në shtetformim

LEXO MË SHUMË

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

pasaporta-gjermane

Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!

cezme-uji

Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet

zgjedhjet-maqedoni

Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale

IMG_2534

Ahmeti porosi Mickoskit: Nuk na dridhet qerpiku sepse jemi në të drejtë

bilall kasami

Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat

INFO

NA NDIQ