Mërgim Berisha gjen rrjetën, sulmuesi shqiptar i shënon Bayern Munich

0

Po luhet në këto momente ndeshja midis Bayern Munich dhe Salzburg, e vlefshme për javën e 4-rt të fazës së grupeve në Ligën e Kampioneve.

Bavarezët po fitojnë me rezultatin 3-1 ndaj austriakëve.

Golin e vetëm për skuadrën e Salzburg e realizoi futbollisti me origjinë shqiptare, Mërgim Berisha. Berisha mori një pasim nga krahu i djathtë i fushës dhe e dërgoi topin në rrjetë.