Mërgimtari 35 vjeçar në Gjermani humb jetën (FOTO)

0

Pasditja e ditës së djeshme ka qenë e kobshme për një 35 vjeçar shqiptar në Hückelhoven të Gjermanisë.

Ai ka humbur jetën pasi që kishte humbur kontrollin e motoçikletës në një aksient trafiku. Bëhet fjalë për shqiptarin nga Mitrovica e Kosovës, me inicialet L.M.

Mediat gjermane kanë dhënë detaje se si ka ndodhur ngjarja ku u shua i riu kosovar, ndërsa kjo është përcjellë edhe në rrjetet sociale. Kjo ngjarje e rëndë po ndodhë në kohën kur gjithë mërgimtarët përfunduan pushimet verore në vendlindje dhe u kthyen në vendet e punës. (INA)