Mërgimtari i ri 24 vjeçar vdes në një aksident në Gjermani (FOTO)

ina-online
ina-online

11 Korrik, 2023

Një 24 vjeçar nga Kosova ka vdekur në një aksident në Gjermani. Bëhet fjalë për Gentrit Sallaukun, nga Prizreni.

Ngjarja tragjike ka ndodhur më 5 korrik, në Westerwald. Lajmi u bë i ditur nga Burim Sallauku, familjar i të ndjerit.

“Ka pasur aksident. Dy shoferat kanë vdekur, ka shpëtuar pasagjeri shoku i Genit. Ka qenë në rrugë të vetën. Është goditur direkt nga një veturë”, tha ai.

Image

Ai theksoi se “Geni” siç e quan ai e ka dashur shumë Kosovën. Varrimi i Gentrititi do të bëhet nesër në Prizren, në ora 17:00. Lidhur me rastin ka raportuar edhe gazeta e njohur gjermane Bild.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Dioguardi vjosa osmani

Presidentja Osmani dekoron me Urdhrin e Lirisë, ish-kongresistin, Joe DioGuardi dhe aktivisten Shirley Cloyes DioGuardi

Norvegjia

Norvegjia është jetë për ballkanasit, ja sa janë rrogat dhe profesionet më të paguara?

dashnim hebibi

Në tre librat e rinj të Dashnim Hebibi, do të gjeni veten të pasqyruar në petk fisnikërie

policia italiane

Vritet me kaçavidë shqiptari në Itali, autor i ngjarjes një bashkatdhetar (FOTO)

zvicer-1

I dënuari për racizëm ndaj shqiptarëve mund të zgjedhet kancelar federal i Zvicrës

us viza visa

Viza amerikane, 26.29% e aplikimeve nga Maqedonia janë refuzuar nga SHBA vitin e kaluar

zvicer-policia

“Për të mirën e taksapaguesve” – politikani zviceran e parkon veturën në zonën e ndaluar

gjermani jeta

53 mijë qytetarë të Maqedonisë vitin e kaluar janë shpërngulur në Gjermani

protesta noendorf

Neuendorf/Rreth 300 gra nga Maqedonia protestojnë për paga më të larta

INFO

NA NDIQ