Mërgimtari i suksesshëm nga Sllupçani me ministrin Bekteshi udhëtojnë në Bruksel

INA
INA

21 Maj, 2023

Bashkë me Maqedoninë e Veriut kemi synim të qartë: bashkëpunimin e ngushtë drejt Bashkimit Evropian.  Kështu ka shkruar Fidan Limani, një i ri shqiptar me prejardhje nga Sllupçani që jeton në Austri, shkruan Lideri.mk.

Ja postimi i tij i plotë:

Bashkë me Maqedoninë e Veriut kemi synim të qartë: bashkëpunimin e ngushtë drejt Bashkimit Evropian. Kështu ka shkruar Fidan Limani, një i ri shqiptar me prejardhje nga Sllupçani që jeton në Austri, shkruan Lideri.mk. Ja postimi i tij i plotë:Sot fluturojmë së bashku me Ministrin e Ekonomisë Kreshnik Bekteshi për Bruksel per Мarrëveshjen ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut për pjesëmarrjen e vendit tonë në Programin e Tregut të Përbashkët të Bashkimit Evropian.

Ky program përfshin mbështetjen nga Bashkimi Evropian…

Programi i Tregut të Përbashkët me Bashkimin Evropian na angazhon të punojmë më ngushtë së bashku drejt qëllimit tonë të përbashkët.

Raportet në mes të vendeve tona janë të ndërtuara mbi frymën e respektit të ndërsjellë dhe bëhen edhe më të fuqishme me kontributin e shqiptarëve në Diasporë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Antonio-MIloshoski-800x445

Milloshoski: LSDM-ja ka dy propozime mbi tavolinë, s’ka nevojë për grupe pune

arben taravari ash

Taravari:Censurë ndaj shqiptarëve në Luginë të Preshevës

FB_IMG_1686399536286

Ndërron jetë në moshë të re, kryetari i një dege të Lëvizjes BESA

Mickoski-kovacevski-Ahmeti

Kovaçevski: Të gjitha kërkesat e VMRO-së janë përmbushur, edhe ajo për BDI-në

mjek

Maqedonia nivelizon çmimet në shëndetësi për shtetasit e Kosovës

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

LSDM-Kovacevski

Përfundoi mbledhja e kryesisë së LSDM, ja vendimet

snopce

Snopçe: Edhe ASH e gatshme të dal nga Qeveri, nëse Mickoski e ka seriozisht

LSDM-Kovacevski

Mbledhja e LSDM-së, Kovaçevski: Është mirë që opozita po ndryshon qëndrim

INFO

NA NDIQ