Mërgimtari lajmërohet nga zona kufitare Serbi-Hungari: Pritje deri në 9 orë, ka kontrolla të rrepta

INA
INA

23/07/2023

Mërgimtarët të cilët po kthehen në vendbanimet e tyre në perëndim janë duke hasur telashe në kufirin Serbi-Hungari.

Një mërgimtar ka raportuar se kolonat e gjata po bëjnë që të ketë pritje deri në 9 orë në kufi.

Ai thotë se këtë situatë po e rëndon edhe më shumë kontrollimi i veturave dhe valixheve nga autoritetet.

“Unë ende nuk kam kaluar. Ka disa orë që jam duke pritur për të kaluar. Kontrollat janë shumë të rrepta nga policia hungareze. Këtu janë edhe vonesat më të mëdha. Ata që kanë më u kthy në Gjermani apo Austri ndoshta më mirë do ishte të shkojnë përmes Kroacisë” ka thënë ai.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_7409

Si më prezantoi këmbimin e territoreve Hashim Thaçi, plani ishte i Edi Ramës dhe Baton Haxhiut” – Agim Bahtiri rrëfen detaje

Leonard ademi

Vëllau i Liridonës: Shumë njerëz po na ofrojnë informacione rreth vrasjes së Liridonës tonë/ Ja ҫfarë thotë për këto informacione

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

bugajski

Bugajski zbulon planin e Moskës – ja synimi që kishin me Serbinë për Kosovën!

mesuesja e Liridones

Mësuesja e Liridonës: Nuk e harroj momentin kur Naimi me ftohtësi vendosi tre gishta në ballin e saj dhe nuk e përqafoi

vellau haxhi shala

Vëllai i Haxhi Shalës: Po thonë që e ka pengu drejtësinë, pritet që m’u ekstradu

Naim Murseli

“Burg me 5 yje”, Tomë Gashi tregon se ku po mbahet Naim Murseli – ja çfarë ‘rrezikon’ të organizojë

viza kosova heqja vizave

Kanë mbetur veç edhe pak javë nga liberalizimi i vizave për Kosovën – rregullat dhe kufizimet

Naim Murseli Liridon

Dyshohet se ia shiti armën Naim Murselit: 30 ditë paraburgim për të arrestuarin e katërt për rastin e Liridona Ademajt

INFO

NA NDIQ