Mërgimtari nga Gjermania furnizon me inventar shkollat e Komunës së Zhelinës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/02/2022

Kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu ka bërë të ditur se mërgimtari që jeton në Gjermani, Vesel Imeri ka furnizuar me inventar disa shkoll në Komunë të Zhelinës, informon portali “tetova1”.

Sot, në hapësirat e komunës së Zhelinës pranuam donacion nga bashkëvendasi ynë z. Vesel Imeri që punon e vepron në Gjermani në koordinim me kryetarin e bashkësisë lokale Sallarevë z. Asan Ademi furnizuan me inventarë të gjithë shkollat tona në komunë të Zhelinës.

Falënderojmë nga zemra z. Veselin për këtë gjest sa human aq edhe patriotik për të ndihmuar në përmirësimin e kushteve dhe infrastrukturës shkollore. Në emër të të gjithë nxënësve të komunës së Zhelinës i dëshirojmë shëndet dhe shumë suksese në punë z.Veselit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria e 90-ta në botë për fuqinë ushtarake, vendi dytë në rajon

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

INFO

NA NDIQ