Mërgimtari niset me 50 kg mish të tharë, dënohet me 2100 euro në kufirin kroat

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/01/2022

Një mërgimtar derisa po kthehej nga Kosova në Itali, në kufirin kroat është dënuar me 2100 euro gjobë.

Kjo pasi ai me vete kishte rreth 50 kg mish të thatë dhe nuk i është lejuar të kalonte kufirin pa paguar.

Australiani gjen gjarprin e dytë më helmues në botë në dhomën e ndenjes – …

Metoda sekrete e humbjes së peshës! Humbje prej 2.1 kg në ditë!
Për Gazetën Insajderi ai ka dhënë një mesazh për mërgimtarët e tjerë që të mos e bëjnë këtë “gabim”.

“Përshendetje jam një mergimtar që jetoj në Itali, kam qenë në Kosovë e sa u ktheva në kufirin e Kroacisë, dogana kroate më dënoi me 2100 euro për 50 kg mish të terun. Ju kisha lut të tjerët se mos të marrin mish se e kanë fatin tem edhe të tjerët”, tha thënë ky mërgimtar.

Dokumenti nga dënimi:

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

Blinken

Blinken përmend vajzat shqiptare që kanë “pushtuar” Amerikën dhe restorantin e traditës shqiptare në Nju Jork

gjermania-780x470

A po rikthehet shërbimi ushtarak i detyrueshëm në Gjermani?

shqiponja-me-duar

“Krenarbëria” për herë të parë jepen çmime për krijimtarinë Arbëreshe (FOTO)

margarita magi camaj

Avokatja e parë shqiptare në Grammy 2024

Foto Ilustrim

Në Zvicër arrestohet një shtetas (45) i Maqedonisë së Veriut i dyshuar për terrorizëm

azilkerkues-1

Mbi 1,1 milionë kërkesa për azil në Evropë në 2023

kosovar suedi

Dy kosovarë bëhen heronj në Suedi, ia shpëtuan jetën një personi që ra në ujë

shqiptari restorant gjermani

Shqiptari që ka restorant në Gjermani s’ua merr asnjë cent klientëve shqiptarë

INFO

NA NDIQ