Mërgimtarit në Gjilan i konfiskohet patentë shoferi, në zonën 50 km/h po voziste 104 km/h

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Mars, 2023

Policia e Kosovës ia ka marrë lejen e vozitjes një shoferit në Gjilan, i cili në zonën ku shpejtësia e lejuar është 50 km/h, u zu duke vozitur 104 km/h.

Sipas njoftimit të Policisë, ai ishte duke vozitur nga Gjilani për në Kamenicë, saktësisht në fshatin Miresh, teksa përveç konfiskimit të patentë shoferit, ai morri gjobë në vlerë prej 300 eurove, ndërkaq, nga fotografia e Policisë, shihet se shoferi është mërgimtar nga Zvicra.

“Në këtë pikë të kontrollit ka hasur në një kundërvajtës i cili në zonën ku kufizimi i shpejtësisë së lejuar është pesëdhjetë (50) km/h duke vozitur me shpejtësinë njëqind e katër (104) km/h. Ndaj këtij kundërvajtësi zyrtarët policor kanë shqiptuar gjoba në vlerë prej treqind (300) euro dhe e kanë konfiskuar patentë shoferin”, thuhet në njoftimin e Policisë./arbresh.info

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

teuta-arifi

Teuta flet për përçarjet dhe përvjetorin e BDI-së

Ali-Ahmeti2

Ali Ahmeti: Pres që për 3-4 vite të bëhemi pjesë e BE-së

veriu i kosoves zvecan

Sulmohet vetura e policisë me mjete të forta nga protestuesit në Zveçan

gjykimi-spitali-modular-tetov-florin-besimi

Vendimi për zjarrin në Spitalin Modular/ Besimi: Nuk e kam të qartë aktvendimin, jam i pafajshëm

2FA6E074-7C03-40D7-A5F8-CF38916EFFBC

Rreth 100 nxënës të helmuar në veri të Afganistanit

spasovski

Spasovski për alarmet e rreme për bomba: Me protokollet e reja u intensifikuan hetimet dhe arritëm në rezultate

5F921A58-1701-4340-826E-7AA7411464BC

Arifi për debatin në parti: Shokët tanë është mirë që bashkërisht me ne, ta përkujtojnë rëndësinë e BDI-së edhe në Ballkan

ali-ahmeti-2

Ali Ahmeti: Pres që për 3-4 vite të bëhemi pjesë e BE-së

policija-1-800x445

MPB: Trafikimi i migrantëve – arrestohen 10 persona!

INFO

NA NDIQ