Merkel befason kuzhinierët

0

Kancelarja gjermane Angela Merkel befasoi këndshëm Argjentinën gjatë një vizite kohëve të fundit në Buenos Aires, ku u zhvillua samiti G20.

Në video, postuar në rrjetet sociale shihet Merkel në kuzhinën e një restoranti.Sipas mediave, ajo ka përshëndetur dhe është fotografuar me kuzhinierët. Pas një xhirimi të shkurtër të fotove, ajo u largua nga restoranti para të cilëve ishin gazetarë dhe qytetarë të shumtë që e duartrokitën.