Merluc me salcë domate

Picture of INA
INA

22/05/2023

Përberesit:

600 gramë fileta peshku merluc
400 gramë domate të konservuara
2 decilitra lëng domatesh
1 kokë qepë
2 thelpinj hudhre
100 g ullinj të zinj
1 lugë gjelle majdanoz i grirë
1 decilitër verë e bardhë
1 lugë gjelle piper i kuq i bluar
3 dcl vaj
200 gramë miell
1 limon, borzilok, piper i zi
erëza të përziera

TË FUNDIT
2 muaj
Tavë me mish pule dhe me speca për të gjitha kohët: Gjellë për sofrat më solemne!
3 muaj
Receta e vjetër për Rahat-llokume: Gatuhen për 15 minuta!
3 muaj
Lavash në mënyrën turke: Simitet e njohura sipas recetës së sulltaneshës Mihrimah
4 muaj
Recetë italiane: Kështu gatuhet pica Calzone klasike!
4 muaj
Kërpudha të mbushura kreshmore: Racion interesant, i shijshëm dhe i lehtë!

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

tave pule

Tavë me mish pule dhe me speca për të gjitha kohët: Gjellë për sofrat më solemne!

llokum

Receta e vjetër për Rahat-llokume: Gatuhen për 15 minuta!

simite gatim buke miell

Lavash në mënyrën turke: Simitet e njohura sipas recetës së sulltaneshës Mihrimah

pizza-pica

Recetë italiane: Kështu gatuhet pica Calzone klasike!

kepurdha ushqim dietal

Kërpudha të mbushura kreshmore: Racion interesant, i shijshëm dhe i lehtë!

torte torta

Toptha energjie nga çokollata me lajthi dhe fara lulëkuqeje

kacamak me kerpurdha

Kaçamak me kërpudha: Përgatitet për 20 minuta

supe

Çorba shtëpiake nga mishi i pulës sipas recetës së gjysheve tona

Arra

A harroni shpejt? Arrat dhe rozmarina ju vijnë ndihmë

INFO

NA NDIQ