Merrni kulltuqet edhe postet, na lini rinin me shpres për ndryshime

INA
INA

08/02/2024

Shkruan: Rexhail Aziri

Merrni kulltuqet edhe postet, na lini rinin me shpres për ndryshime

Po i shkarkojn nga postet, ata që një ditë e thirrnin popullin për ndryshim, e pikërisht ata që bënin pazare për poste e kolltuqe, i morrën ato por ama harruan se përfundimisht e humbën popullin dhe rininë.

Me kujtohet se si Zijadin Sela u premtonte njerëzve kulltuqe, e ndërkaq ne që e themelum partinë e sakrifikum gjithçka, dhe se dikur ai, si nënkryetarë, debutet e zavendësministër, e që nuk paguante madje as antarësinë, i morri gjitha kolltuqet, por ama sigurt që humbi apsolutisht gjithçka. Nuk gjen dot që dy njerëz të flasin me te në rrugë, bile, edhe më keq se kaq, as dhe një i ri nuk ka gadishmëri që ta përshëndes.

Ju i morrët kolltuqet e i mbushet xhepat dhe arkat tuaja, por të jeni në dijeni se me veti keni edhe mallkimin e popullit (Jazek ju qoft!)

Prandaj, mbani ju kulltuqet e neva na i lini popullin, rininë dhe shpresën për ndryshim.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

blerim shala

Kërcënimet e tërthorta të Serbisë për Kosovën

rasti-Sopotit

Sopoti – 21 vjet, rast klasik i montuar, 12 banorë me 156 vite burg, 6 agjentët fajtorë kurrë nuk u përgjigjën!

edison ypi

Katibim

skender-asani

Idetë e mëdha në thelb kanë kauza mirëkuptimi

putin-balkan

Sulme kimike në qytetet gjermane!? Raporti: Pushtimi tokësor i Putinit, skenar i mundshëm

Enver Bytyqi

A ja vlen që shqiptarët të paguajnë kaq shumë për prestigjin e liderit?

opinion

Të ruhemi nga pseudoshkenca e sharlatanëve

Makron Macron

Macroni gjuajti sërish me bazukën e tij – dhe Rusia nuk është objektivi i vetëm

Xhelal Zejneli

Çështja shqiptare në Maqedoni-ridefinimi i Maqedonisë

INFO

NA NDIQ