Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

ina-online
ina-online

11/12/2023

Pas humbjes ndaj Evertonit, trajneri i Chelsea, Mauricio Pochettino ka analizuar ndeshjen. Trajneri argjentinas e vendos theksin më shumë te sulmi, aty ku e nisi si titullar Armando Broja.

Për Pochettinon, duhet shënuar që të fitosh.

“Ne kemi qenë gjithmonë proaktivë, por sot (dje) treguam mungesë të pozitivitetit. Ne rikuperuam shumë topa në mesfushën e tyre, por atëherë nëse në atë zonë të fushës nuk je shumë agresiv ose nuk luan me cilës, është të vështirë të fitosh ndeshjen. Në fund për shkak të një gabimi në përqendrim pësuam gol, por duhet të kishim shënuar ne të parët.

Ne duhet të shënojmë nëse duam të fitojmë ndeshjen dhe të jemi në një pozicion tjetër në tabelë. Nuk bëhet fjalë për të luajtur mirë, sepse skuadra luajti mirë, djemtë e dominuan ndeshjen ndaj një ekipi shumë të vështirë si Everton. Mendoj se meritonim më shumë sepse ishim më të mirë se ata, por në fund duhet të shënosh sepse në të kundërt i jep besim kundërshtarit”, është shprehur Pochettino.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ