Mesazh tellallit të partisë së qimeve

INA
INA

06/11/2023

Bekim Fazliu

Tellallit të partisë së qimeve, tregojini se për 20 vite t’hyqymetit të patronit tënd, këtij populli i mungojnë mbi 300.000 njerëz, burra, gra e fëmijë, të cilët ju i keni degdisur rrugëve të botës. Shumë të tjerëve ju mungon liria, sepse ju i keni futur nëpër burgje duke i dënuar përjetësisht e besa ca edhe janë vrarë. Kësaj gjysmës që ka mbetur këtu , ju mungon idarja, sepse ju i keni vjedhur, e i kalojnë ditët në skamje e mjerim.

Janë të paktët ata si ju që të vetmin hall kanë hallin e qimes. Janë të pakët ata si ju,për të cilët vetë lideri përkujdeset mos t’ju mungoj asnjë qime dhe jo vetëm por edhe ua shton qimet qoftë me t’lëpime e pastaj me t’ngjitme ose edhe më fortë me të ngulme!

Rroftë lideri i Soravisë bashkë me qimet tuaja që kurrë nuk do ju mungojnë. Ndaç tuajat, ndaç t’huajat! Kokat tuaja gjithmonë do kenë me bollëk….qime, lesh!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bedri1-804x380-1

Ajdari: Cila është lidhja mes vrasjes së Vanjës dhe vrasjes te Liqeni i Smilkovës?

Zekerija Idrizi

Çohu dhe rebelohu SHQIPTARISHT!

atanas kostovski

Një shqiptar më bëri maqedonas krenar

amina nuraj

Një grua nga Sanxhaku vlen më shumë se një mijë burra në Ballkan

muhamer pajaziti

Arsimtar, e kemi marrë vizën për Gjermani

crispi

“Mbani sytë nga Shqipëria”, si e mbrojti Shqipërinë, arbëreshi në krye të Italisë

Lutfi Dervishi

Falimentimi i fjalës

refugjate-emigrante

Pse emigrimi është kthyer sërish në një problem të madh?

Beqir Sina

Nervozizmi i Kissingerit

INFO

NA NDIQ