Mesazhe në distancë mes Selës dhe Taravarit

Picture of ina-online
ina-online

06/07/2024

Kreu i njërit krah të ndarë të Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela ka thënë se nuk dëshiron të komentojë deklaratat e Arben Taravarit.

Sela më tej tha se Taravari do të përfundojë si nënkryetar i VMRO-DPMNE-së.

“Nuk dua shumë t’i komentoj deklaratat e Taravarit. Natyrisht që procesi gjyqësore rreth vulave të partisë është në vazhdim e sipër. Qëllimisht kam heshtur gjatë gjithë kësaj kohe dhe nuk jam deklaruar dhe ai ka bërë atë fëmiun që ia kanë marrë, vazhdimisht se gjoja presiomn gjykata e gjëra të tilla. Por, siç po shihet presioni nëpër gjykata është nga ana e tij dhe gojën plotë kjo qeveri me reforma në gjyqësi, por nga ana tjetër ata janë ato që i bëjnë këto presione. Siç duket Taravari do të përfundojë nënkryetar i VMRO-DPMNE-së”, deklaroi Sela.

Nga ana tjetër, kryetari i krahut tjetër të Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka komentuar mbledhjen e Kuvendit Qendror të ASH-së, krahu i Selës, që u mbajt sot në Shkup.

“Vazhdoj të mendoj se janë një fraksion i vogël i ASH-së. Tashmë disa dhjetëra njerëz, shumica përkrahës të Ziadinit me të madhe i bashkangjiten Aleancës për Shqiptarët. Por, s’dua ta kamentoj. Ju uroj vetëm shëndet dhe të kenë sukses”, tha Taravari.

Deklaratat e Selës për të, Taravari i quajti cinike dhe jo të denja për një ish bashkëpunëtor. “Mendoj se është cinike, për një bashkëpunëtor që e ka pas 8-9 vite. Por, sidoqoftë vetëm sukses të ketë”, tha Taravari për gazetën LAJM.

TË FUNDIT
23 minuta
Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!
32 minuta
Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut
34 minuta
Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë
36 minuta
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
47 minuta
Tetovë, xhipi me targa zvicerane i'a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

ME TE LEXUARA

1 ditë
Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta
16 orë
Mickoski: Ambasadorët evropian nuk duhet të zemërohen për miqësinë me Orbanin
1 ditë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
3 orë
Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!
22 orë
Qeveria e re publikon rrogat e kryeministrit dhe ministrave
48 minuta
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima
1 ditë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!
15 orë
Nga BDI thonë se ideja për ndarje ka ardhur nga degët partiake, janë hedhur lloj lloj opsione
1 ditë
LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

LEXO MË SHUMË

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

ilire dauti

Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!

biciklete

Tetovë, xhipi me targa zvicerane i’a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

Screenshot_20240723-135214~2

“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve

Kuvendi Parlamenti i Malit te zi

Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

INFO

NA NDIQ