Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

Picture of INA
INA

22/05/2024

Kapiteni i Manchester United, Bruno Fernandes, i bëri një nderim të përzemërt legjendës gjermane Toni Kroos, pasi ky i fundit njoftoi se do të pensionohet nga futbolli pas përfundimit të Euro 2024.

Sot (e martë), mesfushori i Real Madridit njoftoi se ka vendosur që t’i ‘var këpucët në gozhdë’ pas përfundimit të Euro 2024.

Teksa Kroos po i jep fund një karriere magjike, ylli i Unitedit dhe Portugalisë, Fernandes, i ka çuar një mesazh të përzemërt lojtarit ikonik të Real Madridit.

Mesfushori i ‘Djajve të Kuq’ përmes një postimi në Instagram publikoi fotografinë e Kroosit me mbishkrimin: Njëri nga më të mirët e kësaj gjenerate! Çfarë kënaqësie ishte që të shihja juve duke luajtur këto vite.

Më herët gjatë këtij sezoni kishte pasur raportime se reprezentuesi gjerman do ta rinovojë kontratën e tij në ‘Santiago Bernabeu’ edhe për një vit tjetër, sidoqoftë 34-vjeçari i dha fund thashethemeve duke njoftuar se do t’i jap fund karrierës si futbollist profesionist.

Kroos ka fituar në total 21 trofe me ‘Los Blancos’ dhe ka mundësinë që ta shtojë në koleksionin e tij të trofeve edhe një Ligë të Kampionëve, teksa do të përballen me Borussia Dortmundin në finale me 1 qershor.

Gjermani do të kthehet në aksion përsëri të shtunën aty ku të besuarit e Carlo Ancelottit do të luajnë ndeshjen e fundit në ligë përballë shikuesve në ‘Santiago Bernabeu’.

TË FUNDIT
7 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
7 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
7 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
8 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
8 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

16 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë
7 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
14 orë
Zvicra mposhti hungarezët, Shaqiri rezervist
7 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
14 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
7 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 ditë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ