Mesazhi i kapitenit Ramos: “Ka gjëra për të përmirësuar dhe ne do ta bëjmë së bashku”

INA
INA

25/12/2023

Sevilla e mbylli vitin 2023 me një humbje të ngushtë kundër Atlético Madrid në “Cívitas Metropolitano”, në ndeshjen e dytë të Quique Sánchez Flores në pankinën andaluze.

Stafi ka disa ditë pushime, konkretisht deri të premten më 29, për të shkëputur dhe rimbushur bateritë për atë që do të vijë. Është gjithashtu koha për të bërë një bilanc dhe askush nuk mund t’i shpëtojë faktit, se 2023 ka qenë një vit shumë i ndërlikuar për Sevillan, pavarësisht se ka fituar edhe një herë medaljen e argjendtë me Ligën e shtatë të Evropës. Sa larg duket e gjitha kjo.

https://www.instagram.com/sergioramos/?utm_source=ig_embed&ig_rid=5800913c-4615-40a8-a1b8-b44c7d5c05c2

Sergio Ramos, kapiteni i katërt i Sevillas, ai do të jetë i treti kur Fernando dhe klubi të finalizojnë largimin e tij, bazohet në përvojën e tij në botën e futbollit dhe aftësitë e tij drejtuese për të udhëhequr dhomën e zhveshjes, në një pjesë të parë të sezonit që nuk është ajo që dëshirohej nga tifozët dhe nga vetë lojtarët. Ai nuk ka hezituar të japë një shuplakë publike në dore kur është e nevojshme.

Qendërmbrojtësi ka lënë një mesazh në rrjetet e tij sociale, duke pranuar se viti 2023 nuk përfundoi ashtu siç do të kishte dashur dhe gjithashtu planifikon ta ndryshojë atë për vitin 2024.

“Nuk është mënyra se si donim ta mbyllnim vitin, por ne e luftuam lojën deri në fund. Tani është koha për të vënë një pikë. Të fokusuar në vazhdimin e punës dhe rritjes në 2024. Ka gjëra për të përmirësuar dhe ne do t’i bëjmë ato së bashku”,- ka shkruar Sergio Ramos.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO / Goli i parë te Beshiktashi, por Ernest Muçi mbetet me “këmbë në tokë”

luka modric

Mjeshtëria e Luka Modriçit, Real ngadhënjen në finish

xabi alonso

Mega ofertë nga gjiganti europian për Xabi Alonson – 23 milionë euro pagë në vit

milan

Milani ndalet në barazim

arian ademi

Kaos, ofendohet shqiptari në Kroaci, hidhet një ulëse në drejtim të familjes së tij

INFO

NA NDIQ