Mesazhi i Macronit për Mbappen që po bën xhiron e botës: Do na futësh në telashe!

INA
INA

28/02/2024

Elysee e Francës ishte mikpritëse e darkës së organizuar nga Presidenti i Republikës Franceze, Emmanuel Macron, në të cilën ishin të ftuar futbollisti i PSG-së Kylian Mbappé dhe Emiri i Katarit.

Gjatë pritjes, Macron dhe Tamim bin Hamad Al Thani përshëndetën sulmuesin francez dhe pati një moment të diskutueshëm kur duke qeshur, Presidenti i Francës u dëgjua duke i thënë Mbappe-s “do të na futësh në më shumë telashe”.

Kjo fjali shpejt ngriti polemika për shkak të presionit të supozuar që Mbappé mori në të kaluarën për të mos u larguar nga Paris Saint Germain.

Kjo është një pritje presidenciale nga Macron për emirin e Katarit, i cili do të shkelë në Francë për herë të parë në një vizitë zyrtare që kur u bë lider i vendit arab në vitin 2013.

Në darkë mori pjesë edhe pronari i PSG-së, Nasser Al-Khelaïfi, të cilit Mbappé e informoi disa javë më parë për qëllimin e tij për t’u larguar nga klubi francez në fund të sezonit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ