Mesfushori kroat braktis Spanjën dhe transferohet në Arabinë Saudite

INA
INA

30/01/2024

Ivan Rakitic ka shkëputur kontratën e tij me klubin spanjoll të Sevilla. Duket se ish-lojtari i Barcelonës ishte i bindur se aventura e tij në Europë kishte përfunduar, dhe provoi që vitet e fundit të karrierës t’i kalojë në Arabinë Saudite.

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, Rakitic ka kryer me sukses vizitat mjekësore me klubin e Al Shabab dhe tani pritet firma e tij.
+

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

milan

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Jasir Asani

VIDEO / Jasir Asani fantastik, goditjet e tij nuk ndalen as në stërvitje

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

mbape real

Mesazhi i Macronit për Mbappen që po bën xhiron e botës: Do na futësh në telashe!

kloop

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

belingam real madrid

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

haland

Erling Haland shënon 5 gola, Man. Siti shpartallon Lutonin

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

INFO

NA NDIQ