Mesi-Ronaldo: 2.6 milionë dollarë për biletën e ndeshjes miqësore

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/01/2023

Është miqësorja që të gjithë kanë pritur ta shohin që kur Kristiano Ronaldo vendosi të pranojë ofertën e Al Nassr. Ky i fundit më 19 janar do të formojë një grup miks me rivalët kryesorë Al Hilal dhe do të përballet me PSZH-në në një miqësore që ishte rezervuar shumë përpara transferimit të portugezit.

Megjithatë kjo ndeshje do t’i gjejë dy legjendat e futbollit botëror sërish përballë njëra-tjetrës për herë të parë pas tre vitesh.

Dhe për këtë çmenduri të botës e shfrytëzojnë në mënyrën më të mirë sauditët, të cilët nxorën në ankand një biletë të quajtur “Përtej imagjinatës” me titullarin që kishte të drejtë të shikonte ceremoninë e ndarjes së çmimeve për fituesit nga fusha e lojës. Dhomat e zhveshjes, por kryesisht për të takuar Ronaldon dhe Mesin.

Pra, deri më sot Musref Al Ghamdi, menaxher i përgjithshëm i grupit “AqarOne” është ai që ka bërë ofertën më të mirë pasi e ka çuar në 10 milionë rialë, që përkon me 2.66 milionë dollarë. Megjithatë, shuma pritet të rritet edhe më shumë pasi ankandi përfundon më 17 janar./abcnews/

TË FUNDIT
2 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
11 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
12 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
12 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
13 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

ME TE LEXUARA

13 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur
12 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
2 ditë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...
12 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
2 ditë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
11 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
2 ditë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
2 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
2 ditë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

INFO

NA NDIQ