Mësimet që i mori Rama nga Albin Kurti

INA
INA

7 Korrik, 2023

Arsim Sinani

Çfarë leksioni morri nga Kosova Edi Rama, po parashtroj disa teza: 1.Ballkani i hapur është projekt që i avansonte aspiratat sërbe drejt Adreatikut e dominimit. 2.Kosova është zemra e doktrinës së shtetit shqiptar 3. Albin Kurti nuk është kalkulant, i dha mësim Ramës dhe e mbrojti rritën e kombit shqiptar. 4.Jugonostalgjikët rreth oborrit të Qeverisë shqiptare janë kancer pse se kupton këtë Rama. 5.Idea e tregut unik shqiptar Adreatik-Jon është nevojë për zhvillimin shqiptar 6.Kosova ta han kokën politikisht nëse luan me shqiptarizmën. Janë disa nga mësimet që besoj i ka marr Rama.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kim Mehmeti2

Të ndërtosh shtet pranë të eturve për gjak njeriu!

emin-azemi-656x365

Eksterritorialiteti i kishave serbe, trampolinë e ekspansionizmit rus në Ballkan!

cim peka

Kosova nën sulm!

cun

Nuk ka besë me ket Serbi!

Muhamer Pajaziti

Ku po shkoni në Evropë, fëmijët i latë pa libra?!

Muhamer Pajaziti

Ku po shkoni në Evropë, njerëzit po ju vdesin burgjeve çnjerëzore

fatmir limani

Limani: Sot, Drini hyn te pasuria e katragjyshit

arsim zekolli2

Albini nuk është çështje etnike, por etike

Vullnet Ameti

Një prelud për paqen…

INFO

NA NDIQ