​Mësohen katër skuadrat gjysmëfinaliste të Kupës së Kosovë

INA
INA

08/03/2024

Tashmë dihen katër skuadrat gjysmëfinaliste të Kupës së Kosovës në futboll. Pas Prishtinës dhe Dritës, biletën për në këtë fazë të garave e kanë siguruar edhe Ballkani dhe Suhareka.

Kampioni në fuqi i Superligës, Ballkani ka shënuar fitore bindëse ndaj Malishevës, me rezultat 3:0. Golat për portokallezinjtë i shënuan Mamadou Danfas, në minutën e 25-të, Dren Kryeziu (autogol) në minutën e 44-t dhe Nazmi Gripshi, në minutën e 50-të. Ndërkaq,

Suhareka triumfoi përballë Vjosës, me rezultat të ngushtë 1:0. Golin e vetëm e realizoi Mevlan Zeka, në minutën e 81-të.

Ndeshjet gjysmëfinale do të zhvillohen me sistem vajtje-ardhje.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ