Mësohen të gjitha përballjet çerekfinale në Euro 2024 – kush do të kalojë në gjysmëfinale?

Picture of INA
INA

03/07/2024

Tashmë janë kompletuar të gjitha përballjet për fazën çerekfinale që zhvillohen nga fundi i kësaj jave.

Ndeshjet në 1/8 e finales ishin me shumë befasi, ku veçohet eliminimi që i bëri Zvicra, Italisë me rezultat 2-0.

Në anën tjetër, favoritët nuk e patën aspak të lehtë përballë kundërshtarëve të tyre dukshëm me më pak cilësi, por ia arritën disi të kalonin në çerekfinale.

Kur jemi tek kjo fazë, tashmë kemi datat se kur luhen përballjet dhe orarin e tyre.

Gjermani – Spanjë
Ndeshja e parë që e nisë fazën çerekfinale do të jetë ajo në mes të Gjermanisë nikoqire dhe Spanjës dhe fillon më 5 korrik në ora 18:00 në Shtutgart.

Portugali – Francë
Më vonë po atë ditë (5 korrik), nga ora 21:00, do të jetë dueli tjetër mes gjigantëve dhe finalistëve të Euro 2016, Portugalisë dhe Francës.

Angli – Zvicër
Më 6 korrik sërish do të kemi përballje interesante, kur nga ora 18:00, do të përballen Tre Luanët me Helvetikët.

Holandë – Turqi
Po në këtë datë do të luhet edhe takimi mes Tulipanëve dhe turqve, një duel i forcave të barabarta, duke shikuar për një ndeshje spektakolare. /Telegrafi/

TË FUNDIT
46 minuta
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja
5 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
7 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
7 orë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?
7 orë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

ME TE LEXUARA

7 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
2 ditë
Media spanjolle: Shqipëria mes destinacioneve evropiane perfekte për pushime
14 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
5 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
2 ditë
Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)
13 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
46 minuta
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

LEXO MË SHUMË

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

IMG_4355

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

trump sulm

Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

INFO

NA NDIQ