Mësohet emri i partisë politike të Maksim Dimitrievskit

Picture of ina-online
ina-online

07/10/2023

“Lëvizja ZNAM – Për Maqedoninë tonë”, është emri i partisë së re politike, që kishte nisur si nismë qytetare nga kryetari i komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski.

Promovimi i saj do të bëhet të hënën në hotelin Holiday Inn në Shkup.

“Lëvizja ZNAM – Për Maqedoninë tonë” siç thuhet në paralajmërimin e saj synon të ndryshojë gjërat në vend, të ndryshojë proceset, nga qytetarët në qytetarët dhe të vihet plotësisht në shërbim të vendit. Drejtuesi i saj pritet të jetë kryetari i komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski, që njihet edhe si iniciues i saj.(INA)

TË FUNDIT
20 minuta
Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski
1 orë
Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune
2 orë
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
2 orë
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
2 orë
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

ME TE LEXUARA

6 orë
Paradite mot me diell, pasdite mundësi për shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima
1 ditë
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
1 orë
Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune
22 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
6 orë
Kuvendi do t’i plotësojë vendet e deputetëve të cilët u bënë ministra
1 ditë
Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa
20 minuta
Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski
21 orë
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

LEXO MË SHUMË

Samka Ibraimovski

Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski

hristijan mickoski

Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

Qendra për Menaxhimin e Krizave.112

QMK: Shpëtohet një 16-vjeçare nga një humnerë në Strumicë

INFO

NA NDIQ