Mësohet largimi i parë nga Barcelona në merkaton e verës

INA
INA

02/04/2024

Barcelona do që t’i nënshtrohet një rinovimi të madh të ekipit pas përfundimit të sezonit aktual, ku pritet të ketë disa largime por edhe prurje të reja. Një lojtar i cili tashmë është konfirmuar se do të largohet nga klubi në fund të sezonit është spanjolli Markos Alonso.

Këtë lajm e ka bërë të ditur gazetari Fabrizio Romano i cili përmes rrjeteve të tij sociale njoftoi se 33-vjeçari do të largohet nga Barcelona, si lojtar i lirë në fund të sezonit.

“Kam kuptuar se Markos Alonso do të largohet nga Barcelona, si lojtar i lirë, në fund të sezonit aktual. Respekt i madh mes klubit dhe lojtarit, por ai po largohet në qershor, vendimi është marrë”, ka shkruar Fabrizio.

“Sergio Roberto mund të largohet gjithashtu si lojtar i lirë, por vendimi final do të varet edhe nga e ardhmja e Çavit”, shtoi Romano.

Alonso ishte bërë pjesë e Barcelonës në shtator të vitit 2022, si lojtar i lirë, pas një aventure në Angli me Çellsin. Këtë sezon ai është përballur me lëndime të shumta, kur për pasojë ka arritur që të luajë vetëm në shtatë ndeshje.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

mbape real

Mbappen e pyesin mos ka ndërruar mendje për largimin, kjo ishte përgjigja e sulmuesit francez

arteta

Arteta uron Alonson dhe Xhakën pas triumfit të titullit

barcelona

Barcelona refuzon një ofertë të majme për Raphinhan, kërkon 20 milionë më shumë

myrto uzuni

Uzuni, një snajperist nga njëmbëdhjetë metra

anceloti

Ancelotti: Guardiola të jetë i qetë, nuk do të bëj magji

xavi

Xavi fajëson gjyqtarin: Liga e Kampionëve për ne përfundoi shkaku i gabimit të tij, ishte katastrofal

Borusia Dortmund

Dortmundi në gjysmëfinale, eliminon Atleticon

IMG_1177

PSG-ja përmbys Barcelonën me fitore bindëse dhe kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

xhaka-shaqiri

Media zvicerane rendit më të mirët në histori, ja ku renditet Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka

INFO

NA NDIQ