Messi apo Ronaldo? Eden Hazard “përcakton” më të mirin e historisë së futbollit

INA
INA

20/02/2024

Prej vitesh tashmë, ndër debatet më “të nxehta” mes futbolldashësve është përcaktimi i lojtarit “më të mirë”, në historinë e futbollit, ku zakonisht përgjigjet janë të njëjta, Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo, mirëpo një prej “më të mirëve”, në historinë e futbollit belg ka një mendim tjetër sa i përket kësaj teme.

Bëhet fjalë për ish-“fantazistin” e Lille, Chelsea e Real Madrid, Eden Hazard, me këtë të fundit, i cili, i ftuar gjatë një emisioni është shprehur se për të “më i miri”, që ka zbritur ndonjëherë në fushën e blertë është ish-“ylli” i Bordeaux, Juventus e Real Madrid, Zinedine Zidane, me francezin, që ka fituar thuajse çdo trofe të mundshëm.

Për mua, Messi është ai që të vjen në mendje kur flet për futbollin. Por njerëzit kanë një mendim ndryshe. Ronaldo është më i miri për të shënuar gola dhe për të sjellë trofe për skuadrën e tij. ai është 39 vjeç, por do të shënojë gola deri sa të shkojë 50, më besoni.

Unë jam më shumë në stilin e lojës së ‘pleshtit”, por për mua, më i madhi në histori është Zidane”,- u shpreh Hazard.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ