Messi dështon të hyjë në skuadrën e vitit të FIFA 21

Lionel Messi ka mbetur jashtë “Skuadrës më të mirë të vitit në FIFA” për herë të parë në historinë e tij

EA Sports që zgjedh skuadrën, e cila bazohet në FIFPro 11 më të mirë në Botë të vitit, kishte nisur ta zgjidhte skuadrën më të mirë që nga viti 2009 apo FIFA 09.

Që nga ai edicion, Messi ka qenë i përfshirë në të gjitha skuadrat, deri tani. Këtë vit, Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski dhe Kylian Mbappe kanë zënë vendet e sulmit.

Kjo është skuadra sipas FIFA 21: Manuel Neuer; Trent Alexander-Arnold, Sergio Ramos, Virgil van Dijk dhe Alphonso Davies në mbrotje; while Kevin de Bruyne, Bruno Fernandes dhe Joshua Kimmich në mesfushë.

Për dallim nga vitet e kaluara, nga La Liga spanjolle në 11 më të mirë të FIFA 21 e kemi vetëm një përfaqësues, Sergio Ramosin.