Messi e ka ndarë mendjen: Nuk do të jem në Botërorin 2026

Picture of INA
INA

13/06/2023

Leo Messi zbuloi këtë të martë se nuk është në planet e tij të marrë pjesë në edicionin e ardhshëm të Kupës së Botës, që do të mbahet në Meksikë, Shtetet e Bashkuara dhe Kanada në vitin 2026.

“Mendoj se nuk do të marr pjesë. ‘Qatar 2022’ ishte Botërori im i fundit. Do të shoh si do të shkojnë gjërat, por në parim jo, nuk do të shkoj në Botërorin e ardhshëm. Do të doja të shkoja ta shikoja, por jo të marr pjesë”, deklaroi “Pleshti” për “Titan Sports”.“Pas fitimit të Kupës së Botës, që ishte ajo që më mungonte, jam i kënaqur dhe mirënjohës për karrierën që kam pasur dhe kjo është gjëja më e rëndësishme për mua”, shtoi Messi.

Messi ndodhet në Kinë me ekipin argjentinas, ku do të luajë dy miqësoret e fundit para kualifikueseve të Botërorit, kundër Australisë në Pekin, të enjten e ardhshme, dhe kundër Indonezisë në Xhakartë më 19 qershor.Dueli kundër “Socceroos” do të jetë rikthejë përballjen që patën më 3 dhjetor, në stadiumin “Ahmad bin Ali në Al-Rayyan”, në fazën me eliminim direkt në Kupës e Botës “Katar 2022”, ku skuadra e Lionel Scalonit fitoi 2-1 me shumë vështirësi falë golave të shënuar nga Messi dhe Julián Álvarezit.

TË FUNDIT
19 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
19 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
19 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
19 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
19 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

19 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi
19 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
19 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
19 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
19 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ