Messi flet pas ndeshjes: shpresojë të vazhdojmë kështu!

Kombëtarja e Argjentinës ka triumfuar ndaj Polonisë.

Argjentina ka fituar me rezultatin 2-0, për të fituar grupin dhe për të siguruar kualifikimin tutje.Pas ndeshjes, ylli i Argjentinës, Lionel Messi ka folur për media ku tha se tashmë gjithçka ndryshon dhe se ai dhe bashkëlojtarët duhet të vazhdojnë me paraqitje të mira, përcjell GazetaBlic Sport.

“Ekipi ishte i bindur se ne do ta fitonim. E dinim që pas golit të parë ndeshja do të luhej më shumë se kurrë ashtu siç dëshironim”, tha fillimisht Messi për mediat argjentinase.