Messi flet për Mbappen: Nuk kam asnjë problem

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2023

Lionel Messi ka thënë se ka raporte të mira me bashkëlojtarin e tij te Paris Saint-Germaini, Kylian Mbappen.

Argjentinasi së fundmi ka dhënë një intervistë për “Ole”, ku mes tjerash u pyet edhe për raportet e tij me Mbappen, me të cilin u përball në finalen e Kupës së Botës “Katar 2022”.

Messi zbuloi se ai dhe Mbappe kishin folur për lojën dhe festimet, por kaq ishte.

Ai shtoi se nuk ka asnjë problem me francezin dhe se raportet e tyre janë të mira.

“Po, ne folëm për lojën, festimet, si e kishin përjetuar njerëzit në Argjentinë, kur isha me pushime”, tha 35-vjeçari, duke shtuar” “Asgjë më shumë, por po shkon mirë, shumë mirë me të”.

Shtatë herë fituesi i “Topit të Artë” foli edhe për përvojën e humbjes së një finale të Kupës së Botës.

“Edhe unë isha në anën tjetër, humba edhe një finale (në 2014 kundër Gjermanisë) dhe nuk doja të dëgjoja asgjë për të më pas, për atë që ndodhi”, tha ai duke shpjeguar se kjo është arsyeja pse ai nuk dëshiron të flasë shumë për këtë me Mbappen.

“Por e vërteta është se unë nuk kam asnjë problem me Kylianin, krejt e kundërta”, tha Messi për të përfunduar intervistën.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

de jong

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Bernardo Silva 2

Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

anceloti

Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

fc shkupi

FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

futboll

KF Besa vetëm një pikë larg inkuadrimit në Ligën e Parë

INFO

NA NDIQ