Messi humb penalltinë, por Argjentina kualifikohet në gjysmëfinale

Picture of INA
INA

05/07/2024

FIFA Euro 2024
KOHA.net
KOHA.net
Gjuha
Anglisht
Gjermanisht
Frëngjisht
Spanjisht
Greqisht
Serbisht
Turqisht
Maqedonisht
Lajme
Arbëri
Ekonomi
Kronikë
OpEd
Karikatura
Botë
Rajon
Sport
Euro 2024
Futboll
Basketboll
Luftarake
Sporte të tjera
Kulturë
Shtojca për Kulturë
Magazina
Lifestyle
Kuriozitet
Showbiz
Horoskopi
Auto
Tech
KTV
Seriali “Xhemajl Abria”
LAJMET E MBRËMJES
KOHA E LAJMEVE
60 MINUTA
RICIKLIM
SPORTI NË KTV
TEMPUS
KONFRONT
038
COSMO
INTERAKTIV
BETIMI PËR DREJTËSI
RETRO ARTA
RRETH BOTËS
SPORTI TOTAL
SOT
TE LINDA
DRIVE ME CRAZY
EXPRESS
JETA
FASHIONISTA
WILDLIFE
PROGRAMI FLUTURUES I FËMIJËVE
NËPËR FILM
E NJOHURA E PANJOHUR
TABU
TOP KOHA MUSIC
ÇA KA 3
PRO X
PREMTIMI
Artikull i sponsorizuar
Prapa Ekraneve
Marketing
Arkivi
Close
Follow Koha.net

Facebook
Twitter
Youtube
FUTBOLL
Messi humb penalltinë, por Argjentina kualifikohet në gjysmëfinale
Lionel Messi
5 korrik 2024 07:55
Shpërndaje në:

Argjentina është gjysmëfinalistja e parë e Copa America. Në Texas, në praninë e 69 mijë shikuesve, Argjentina fitoi me penallti ndaj Ekuadorit. Ndeshja në kohën e rregullt përfundoi 1:1. Kështu fituesi u caktua me penallti.

Lisandro Martinez kaloi në epërsi argjentinasit në minutën e 35-të. Kevin Rodriguez barazoi rezultatin në minutën e 92-të.

Superylli Lionel Messi gjuajti penalltinë e parë. Ai provoi me “panenka”, por topi qëlloi traversën.
“Isha i mërzitur, por në të njëjtën kohë edhe i sigurt”, ka thënë Messi.

Ai kishte besim në portierin Emiliano Martinez. Dhe Martinezi ndali gjuajtjet e Angel Menas dhe Alan Mindas dhe kështu Argjentina avancoi në gjysmëfinale të Copa America me fitore 4:2 në penallti.

“E kemi ditur se çka mund të bëj Dibu, që ai vërtetë shfaqet në këto momente. Ai vërtetë i shijon këto momente”, ka thënë Messi për portierin Martinez.

TË FUNDIT
2 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
4 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
4 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
4 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
17 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”
2 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...
1 ditë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
1 ditë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

INFO

NA NDIQ