Messi i jep 10 ditë kohë Barcelonës

INA
INA

31 Maj, 2023

Leo Messi dëshiron të vendosë sa më shpejt të ardhmen e tij.

Ai ka përjashtuar mundësinë e vazhdimit në Paris Saint Germain shumë kohë më parë dhe argjentinasi duhet të zgjedhë mes dy rrugëve: Arabisë Saudite apo Barcelonës.

Messi i ka dhënë Barçës dhjetë ditë kohë për të konfirmuar nëse rikthimi i tij është i zbatueshëm. Ndërkohë, klubi është ende duke pritur që LaLiga të pranojë planin e saj të qëndrueshmërisë.
Messi dëshiron të kthehet në Barcelonë, është prioriteti i tij dhe dëshira e tij e madhe, sipas asaj që thonë njerëzit rreth tij, raporton Relevo.

Argjentinasi dëshiron të kalojë periudhën e fundit të karrierës me ngjyrat Blaugrana, aty ku fitoi gjithçka që mund të fitohet.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë i ka dy kërkesa për Barcelonën.

E para është që brenda 10 ditëve klubi katalonas t’i kthejë përgjigje nëse mund të realizohet rikthimi i tij.

Dhe, kërkesa e dytë është fanella me numrin 10-të, që Messi e pati gjatë pothuajse tërë periudhës së tij në “Camp Nou”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_5646

Pas publikimit të pamjeve, reagon kryeministri Kurti – ka këtë mesazh!

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

greqi policia

Tronditet Selaniku, goditet me thikë një 19-vjeçare shqiptare në një park të qytetit

Enver Bytyqi

Bytyçi: Takimi sekret në New York me Vuçiqin tri ditë para sulmit, Ja pse duan KFOR ta marr kontrollin në veri

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

INFO

NA NDIQ