Messi i padëshirueshëm për tifozët e PSG, fishkëllohet në stadium pas humbjes nga Lyoni

Iliria News Agency
Iliria News Agency

2 Prill, 2023

Paris Saint-Germain është mposhtur minimalisht 0:1 nga Lyoni në kryendeshjen e javës së 29-të në Ligue 1.

Para se të niste ndeshja, Leo Messi u vërshëllye nga tifozët e PSG-së në “Parkun e Princave”.

Lacazette pati mundësinë të kalonte Lyonin në epërsi, por dështoi të shënonte nga penalltia në minutën e 39-të të ndeshjes.

Ishte minuta e 56-të kur Barcola realizoi për t’ia dhënë tri pikët Lyonit.

Me këtë fitore, Lyoni ngjitet në vendin e nëntë në tabelë dhe shkon në kuotën e 44 pikëve.

Ndërkohë, PSG mbetet e para në tabelë me 66 pikë, gjashtë më shumë se Lens dhe Marseille që janë në pozitat përcjellëse.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

armend alimi

Armend Alimin e kërkojnë klube ambicioze të Ligës së dytë!

futboll

Tragjike në Gjermani, sherri midis të rinjve i merr jetën futbollistit 15-vjeçar

benzema

Benzema bisedon sot me Real Madrid për të ardhmen e tij

zaneti

​Zanetti flet për mundësinë e nënshkrimit me Messin

sevilla

Sevillia fiton Europa League, Roma e Mourinhos bie pas penalltive

xhaka-zvicra

Çfarë thotë selektori i Zvicrës për Granit Xhakën?

manchester chelsea

Manchester United zyrtarizon marrëveshjen e re me mbrojtësin e krahut

messi

Messi i jep 10 ditë kohë Barcelonës

sylvinho

“Euro 2024”/ Ja kuqezinjtë e përzgjedhur nga trajneri Sylvinho për sfidat e qershorit

INFO

NA NDIQ