Messi i pandalshëm, realizon dy gola shumë të bukur në Amerikë

INA
INA

03/08/2023

Leo Messi shënoi dy gola në fitoren e Inter Miami me rezultatin 3:1 ndaj Orlando Cityn në ndeshjen e Kupës së Ligës, kompeticion në të cilin skuadrat e MLS dhe kampionati meksikan luftojnë për trofeun.

Me dy gola të rinj, argjentinasi arriti golin e tij të pestë në ndeshjen e tretë për klubin e tij të ri dhe ekipi i tij u kualifikua në 1/16 e kompeticionit. Ata do të kërkojnë çerekfinalen në ndeshjen kundër Dallasit, përcjell GazetaBlic Sport.

Messi shënoi në minutën e shtatë, pas një super asistimi të Robert Taylor. Skuadra e Inter Miami kaloi në avantazh me këtë gol.

Golin e dytë personal, Messi e realizoi në minutën e 72’të.

Më poshtë gjeni dy golat e tij:

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Sfidat e Shqipërisë në EURO 2024: Një sfidë pasdite dhe dy në mbrëmje

spalleti

Spalletti me fjalë të mëdha për Shqipërinë: Po luajnë futboll të bukur, janë kundërshtar të vështirë

levandovski-lewandowski-barca-1

Lewandowski: Ne duam të fitojmë çdo ndeshje

Pep Guardiola

Guardiola paralajmëron tifozët e Man Cityt

Jasir Asani

Jasir Asani nuk trembet, komenton grupin e vështirë (foto)

Duka

Duka optimist: Ne kualifikohemi

Luis de la Fuente

Selektori i Spanjës: Të gjithë flasin për Italinë dhe Kroacinë, por mos harroni Shqipërinë

maskota euro 2024

Kalendari i plotë i Euro 2024-ës, datat dhe stadiumet e ndeshjeve

zlatko dalic

Selektori i Kroacisë befason me deklaratë për Shqipërinë

INFO

NA NDIQ