Messi kthehet në një lojtarë normal, Pochettino e zëvendëson 15 min nga fundit, por ylli argjentinas refuzon ti japë dorën

Lionel Messi refuzoi ti japë dorën trajberit të tij Mauricio Pochettino pasi u zëvendësua 15 minuta para përfundimit të deshjes së sotme me Lyonin në Parc de Princes.

Pamjet tregojnë ish-lojtarin e Barcelonës që injoron dorën e zgjatur të menaxherit të tij teksa ecën jashtë fushës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Gjashtë herë i fituesi i Topit të Artë ishte afër gjetjes së golit të tij të parë me uniformën e PSG-s, por shtylla e pengoi.

PSG kishte një formacion sulmues për ndeshjen ndaj Lyon-it, me Messin që filloi së bashku me Angel Di María, Neymar dhe Kylian Mbappé në katërshen përpara. Sidoqoftë gjërst nuk shkuan aipas parashikimeve edhe pse në fund Icardi i dha fitore 2-1 PSG-s.