Messi: Ky është Topi i Artë i fundit për mua, tash kam hyrë në një fazë të re të jetës

Picture of ina-online
ina-online

31/10/2023

Lionel Messi e fitoi mbrëmë Topin e Artë për herë të tetë në karrierë.

Yllit argjentinas iu shpërblye mbi të gjitha suksesi i arritur në Botërorin e Katarit, ku me Argjentinën e fitoi Kupën e Botës.

E 36 vjeçari bëhet realist dhe e pranon se ky mund të ketë qenë trofeu i tij i fundit i Topit të Artë pasi tash ka prioritete të tjera në jetë dhe nuk po mendon më për trofe individualë, shkruan “Gazeta Express”.

“Topi i Artë i fundit? Ka kaluar një kohë që nuk po mendoj më për Topin e Artë. Edhe më parë e kam thënë se për mua nuk ka qenë asnjëherë një prioritet për ta fituar, e aq më pak pas gjithë asaj që e kam arritur në krejt karrierën dhe që kam kaluar në një pikë tjetër në jetën time. Mendoj se ky do të jetë Topi i Artë i fundit për mua. Jam i lumtur që i kam fituar krejt këta trofe dhe që jam lojtari që ka fituar më së shumti Topa të Artë”, u shpreh legjenda argjentinase.

“Pasardhësit? Janë disa lojtarë të ndryshëm, mund të jetë një luftë e bukur në vitet e ardhshme. Haaland, Mbappe, Vinicius… Shumë lojtarë të rinj interesantë. Edhe Lamine Yamal, i cili është mjaft i ri dhe që tashmë luan në Barcelonë”, përfundoi Messi. /Gazeta Express/

TË FUNDIT
2 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

ME TE LEXUARA

19 orë
​Lëndohet ylli i Barcelonës
17 orë
Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë
17 orë
UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit
16 orë
Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho
6 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë
6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
1 ditë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

struga trim lum

Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League

mirlind daku

Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi

armando sadiku

Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

Mustafa Abdullahu

250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

broja sylvinjo silvinjo

Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho

kombetarja tifozet kuq e zi

UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit

decic

Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë

ansu fati

​Lëndohet ylli i Barcelonës

INFO

NA NDIQ